Honeywell Elsteri Satın Aldı / by Ufuk Özgirgin

 
 

Honeywell, Melrose Industries plc şirketine ait dünyanın önde gelen ticari, endüstriyel ve konut ısıtma sistemleri için termal gaz çözümleri ve akıllı sayaçlar, yazılım ve analitik çözümleri de içeren gaz, su ve elektrik sayaçları tedarikçisi Elsteri satın alma işleminin tamamlandığını duyurdu. Elster, basınç kontrol ve ölçme cihazlarının yanısıra dağıtım ve iletim endüstrileri için komple çözümler de sağlamaktadır. 5,1 milyar USD tutarındaki anlaşma 2015 Temmuz ayında duyurulmuştu.

Honeywell Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dave Cote: “ Elster, Honeywell bünyesine ileri gelen teknolojiler, güçlü ve iyi bilinen markalar, enerji verimliliği konusunda uzmanlık ve Honeywell ürün portföyüne global çapta mevcudiyet katmıştır. Elsterde HOS Gold sistemini uygulayarak Elsterin iş alanlarında yeni büyüme ve karlılık artışı sağlama konusunda büyük bir fırsat görüyoruz. Bu satın almanın, hissedarlarımızın Honeywell'den beklenentileriyle paralel olarak, ileriye dönük yüksek getiri sağlamasını bekliyoruz."

Elsterin gaz, su ve elektrik sayacı iş kolları Honeywell’in Otomasyon ve Kontrol Çözümleri bölümünün parçası olan Çevre ve Enerji Çözümleri (E&ES) iş kolu ile entegre olacaktır. Elsterin gaz iletim ve dağıtım iş kolları Honeywell Performans Malzemeleri ve Teknolojileri bölümü içinde yer alan Honeywell Proses Çözümleri ile entegre alacaktır.